Jestem psychologiem, terapeutą wczesnej interwencji i kulturoznawcą. W mojej pracy lubię wykorzystywać metody z zakresu arteterapii. Mam kilkuletnie doświadczenie pracy w poradnictwie psychologicznym, diagnostyce oraz terapii psychologicznej dzieci i młodzieży, a także w pracy konsultacyjnej z rodzicami.
Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Jestem również absolwentką studiów podyplomowych "Wczesna Interwencja – Pomoc Dziecku i Rodzinie w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju oraz opieki nad małym dzieckiem" (Akademia Pedagogiki Specjalnej). Ukończyłam również akademię arteterapii "Sens Arte" i nadal rozwijam się w tym kierunku. Posiadam niezbędne w pracy z dziećmi i młodzieżą przygotowanie pedagogiczne. Ukończyłam szkolenia z zakresu diagnostyki psychologicznej dzieci i młodzieży, umiejętności i metod wychowawczych, Treningu Umiejętności Społecznych, Treningu Zastępowania Agresji, a także metod komunikacji alternatywnej (AAC).
Z kim i jak pracuję?
Prowadzę diagnostykę oraz terapię psychologiczną dzieci i młodzieży, warsztaty grupowe dla dzieci oraz konsultacje rodzicielskie. Pracuję głównie z małymi dziećmi, przedszkolakami, uczniami szkoły podstawowej oraz z nastolatkami, a także z ich rodzicami, ponieważ pomoc dziecku zawsze wymaga holistycznego podejścia do problemu. Swoją pracę poddaję superwizji.
Jestem ciekawa innych ludzi i świata — interesuje mnie odmienny sposób spojrzenia na tę samą rzeczywistość. Aby adekwatnie odpowiedzieć na potrzeby moich Klientów, staram się ich jak najlepiej poznać i nawiązać z nimi dobrą relację. Ważne są dla mnie ich motywacje, etapy rozwojowe, mocne strony i zainteresowania. Zakładam, że drugi człowiek to odmienny świat, który chcę "zwiedzać" z uwagą i czułością. W mojej pracy na pierwszym miejscu stawiam podmiotowość drugiego człowieka. Do jednych z ważniejszych umiejętności w życiu zaliczam komunikację i dialog, dzięki którym możliwe jest wyrażanie siebie oraz nawiązywanie porozumienia z innymi.
Co mnie inspiruje?
Inspiracją i motywacją w pracy jest dla mnie spotkanie z drugim człowiekiem i możliwość niesienia pomocy oraz tworzenie choć trochę lepszego świata — takiego, w którym lepiej znamy i rozumiemy samych siebie, a dzięki temu możemy żyć pełniej i bardziej kochać. W pracy zawodowej inspiruje mnie m.in. podejście psychodynamiczne i humanistyczne w psychoterapii, antropologia kultury oraz metody wykorzystywane w arteterapii. Prywatnie fascynują mnie ludzkie historie, więc chętnie czytam, lubię kino, ciekawi mnie historia kultury i sztuka. Czerpię wiele radości z obcowania z przyrodą oraz z tańca intuicyjnego.